Мэдээ

“ЦАХИМ ГИМНАСТРАДА” УРАЛДААНЫ ШАГНАЛ ГАРДУУЛАХ ҮЙЛ АЖИЛЛАГАА БОЛЛОО

“ЦАХИМ ГИМНАСТРАДА” УРАЛДААНЫ ШАГНАЛ ГАРДУУЛАХ ҮЙЛ АЖИЛЛАГАА БОЛЛОО
Мэдээ
Засгийн газрын тохируулагч агентлаг Биеийн тамир, спортын улсын хороо, Нийслэлийн Спортын хорооноос улсын хэмжээнд анх удаа зохион байгуулсан “Цахим гимнастрада” бүх нийтийн биеийн тамирын арга хэмжээнд Сонгинохайрхан дүүрэг тэргүүн байр эзэлсэн. Дүүргийн хэмжээнд оролцсон нийт иргэдийн дотоод дүн гарч, шагнал гардуулах үйл ажиллагаа боллоо. Тус арга хэмжээнд дүүргийн удирдлагууд болон иргэд оролцлоо.
Энэ үеэр “Цахим гимнастрада” биеийн тамирын арга хэмжээний ЕБС бага насны аэробик, Оюутан залуучуудын аэробик, ахмадын цоглог шугаман бүжиг, Иогийн төрөл, ЕБС-ийн ахлах насны аэробик, Хийн дасгал төрөл тус бүрт шагналт байр эзэлсэн оролцогчдын шагналыг гардууллаа.
• ЕБС-ИЙН БАГА НАСНЫ АЭРОБИКИЙН ТӨРӨЛД
1. Г.Цагаанцоож захиралтай Ирээдүй цогцолбор сургууль
2. П.Энхчимэг захиралтай 106-р сургууль 1-р баг
3. П.Энхчимэг захиралтай 106-р сургууль 2-р баг
• ОЮУТАН ЗАЛУУЧУУДЫН АЭРОБИКИЙН ТӨРӨЛД
1. Л.Цэрэндулам захиралтай Эм зүйн шинжлэх ухааны их сургууль
2. Л.Оюун захиралтай Чингис Соосэ их сургууль зэлс
3. Н.Баасанжав захиралтай Ач анагаах ухааны их сургууль
• АХМАДЫН "ЦОГЛОГ" ШУГАМАН БҮЖГИЙН ТӨРӨЛД
1. Д.Соёлмаа засаг даргатай 12-р хорооны баг
2. Д.Очгэрэл засаг даргатай 13-р хорооны баг
3. Х.Эрдэнэтуяа засаг даргатай 8-р хорооны баг
• ИОГИЙН ДАСГАЛЫН ТӨРӨЛД
1. Ц.Сийлэгмаа ахлагчтай баг
2. Д.Лхагвадулам эрхлэгчтэй Цэцүүлэй цэцэрлэг
3. Б.Гантөмөр захиралтай Венус спининг төв
• ЕБС-ИЙН АХЛАХ НАСНЫ АЭРОБИКИЙН ТӨРӨЛД
1. Б.Чойдорж захиралтай Өнөр цогцолбор сургуулийн Хурд баг
2. П.Энхчимэг захиралтай 106 дугаар сургууль
3. С.Энх-Ариун захиралтай Хөгжил цогцолбор сургууль
• “ХИЙН ДАСГАЛ"-ЫН ТӨРӨЛД
1. Ч.Цэндмаа эрхлэгчтэй 119-р цэцэрлэг
2. Д.Оюунцэцэг засаг даргатай 15-р хороо
3. Х.Эрдэнэтуяа засаг даргатай 14-р хороо
• АЖЛЫН БАЙРНЫ ДАСГАЛЫН ТӨРӨЛД
1. Б.Баяртуяа эрхлэгчтэй 110-р цэцэрлэг
2. Б.Ганхуяг эрхлэгчтэй 107-р цэцэрлэг
3. Н.Нарангэрэл эрхлэгчтэй 113-р цэцэрлэг
• ЕБС-ИЙН ДУНД НАСНЫ АНГИЛАЛЫН ТӨРӨЛД
1. Б.Чойдорж захиралтай Өнөр цогцолбор сургууль
2. П.Энхчимэг захиралтай 106-р сургууль
3. С.Энх-Ариун захиралтай хөгжил цогцолбор сургууль
• ГЭР БҮЛИЙН ШУГАМАН БҮЖГИЙН ТӨРӨЛД
1. Х.Мөнхжаргал эрхлэгчтэй 272-р цэцэрлэг
2. Б.Ганхуяг эрхлэгчтэй 107-р цэцэрлэг
3. Б.Чойдорж захиралтай Өнөр цогцолбор сургууль
• ЭРҮҮЛ МЭНДИЙН ДАСГАЛЫН ТӨРӨЛД
1. Ч.Цэндмаа эрхлэгтэй 119-р цэцэрлэг
2. Б.Ганхуяг эрхлэгчтэй 107-р цэцэрлэг
3. Б.Баяртуяа эрхлэгчтэй 110-р цэцэрлэг
• “ЗОЛБООТ" ШУГАМАН БҮЖГИЙН ТӨРӨЛД
1. Б.Баяртуяа эрхлэгчтэй 110-р цэцэрлэг
2. Т.Баянжаргал эрхлэгчтэй 287-р цэцэрлэг
3. Д.Мөнхзул эрхлэгчтэй 263-р цэцэрлэг
• АЖИЛТАН ЗАЛУУЧУУДЫН АЭРОБИКИЙН ТӨРӨЛД
1. Д.Цэрэндулам эрхлэгчтэй 170-р цэцэрлэг
2. П.Энхчимэг захиралтай 106-р сургууль
3. Ч.Анхтуяа захиралтай 101-р цэцэрлэг
Шагналт байранд шалгарсан нийт иргэддээ баяр хүргэе.
1 хүн, зогсож байгаа болон дотор гэх мэтийн зураг байж болно
Хуцаалцах:

Холбоотой мэдээлэл

Сэтгэгдэл бичих

АНХААРУУЛГА:
Та системд нэвтэрч орсоноор сэтгэгдэл бичих болон үнэлгээ өгөх боломжтой болно.